i-kolo-hula-hop-70cm-29062

Wykorzystaj obręcz gimnastyczną podczas swoich lekcji. Zapewnij atrakcyjne zajęcia ruchowe dla najmłodszych. Przy odrobinie kreatywności, możemy zastosować efektywne oraz ciekawe ćwiczenia, dzięki czemu Twoje lekcji nigdy nie będą nudne!

Obręcz gimnastyczka (hula hop) stosowana jest przeważnie w ćwiczeniach kształtujących i zabawach. Podnosi ich atrakcyjność, co zwiększa zainteresowanie i zaangażowanie ćwiczących. Najczęściej wykonywane ćwiczenia to: toczenia, rzuty, krążenia, przeskakiwania przez lub nad nią, przechodzenia. Pozwalają one skutecznie kształtować zręczność, zwinność, gibkość, koordynację, skoczność. Połączenie wielu obręczy w jedną konstrukcję rozszerza zakres ich zastosowania. Mogą one stanowić elementy toru przeszkód, stacje w obwodach ćwiczebnych. Przyczyniają się również do wzrostu intensywności i atrakcyjności ćwiczeń kształtujących oraz stosowanych, wykonywanych indywidualnie, ze współćwiczącym lub w małych zespołach.

Obręcz gimnastyczna jest dość rzadko używana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Przy odrobinie kreatywności można zastosować ciekawe ćwiczenia, które w znaczny sposób urozmaicą lekcję wychowania fizycznego.

Poniżej przedstawiam zestaw ćwiczeń kształtujących sprawność fizyczną (z użyciem obręczy gimnastycznych)

Trzy koła łączymy ze sobą taśmą.

koła hula hop

Zabawa „Wyścig do kół”

Uczniowie ustawieni na linii końcowej. Na gwizdek sprint do kół, leżenie przodem (w kołach). Osoba, która jako ostatnia wykona zadanie odpada. W kolejnej rundzie zmniejszamy ilość kół.

kolka

Slalom między kołami w podporze tyłem

koła hulllla

kółka6

Ustawienie uczniów, tak jak na rysunku. Po kolei każdy uczestnik przechodzi pod kołami:

  • przodem
  • tyłem
  • czołgając się

koła hula hoop

Berek z pozycją ochronną

Uczniowie mogą chronić się przed złapaniem poprzez przyjęcie pozycji leżenia tyłem (pod kołami)

koła hulla

Uczniowie ustawieni naprzeciwko siebie. Na gwizdek:

  • bieg do koła, przejście pod kołami,
  • obiegniecie partnera,
  • ponowne przejście pod kołami,
  • powrót na linię startu.

koła hula hooop

Wyścig sztafet ze slalomem

Uczniowie ustawieni w dwóch rzędach. Na gwizdek-slalom, przejście pod kołami, powrót na linię startu. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza wykona zadanie.

kolkaa

Jedno z ulubionych ćwiczeń dzieci w każdym wieku, niezależnie od umiejętności. Aby zwiększyć intensywność zadania, dodaję jeszcze jedną obręcz gimnastyczną (czasami więcej, w zależności od potrzeb).

Obręcze gimnastyczne mogą zastąpić drabinkę koordynacyjną. Ustawiamy koła na podłożu w zależności od potrzeb:

Podskoki:

  • obunóż-rozkrok-obunóż-rozkrok

kolka2

  • obunóż

kolka3

jw. LN-PN-LN-PN

Zobacz, jak wykorzystać obręcz gimnastyczną przy muzyce


Jeśli podoba Ci się wpis, śmiało polajkuj, udostępnij. Zachęcam do obserwowania mojego profilu na Instagramie pierwszytrener.pl_, na którym umieszczam fotki z meczów, treningów oraz podróży.

Szukasz profesjonalnych ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych?
Chcesz mieć wszystkie materiały zawsze pod ręku?
Nie trać czasu, zamów książkę „90 gier i zabaw ruchowych z piłką”, e-book „120 pomysłów na atrakcyjną rozgrzewkę dla dzieci” , a będziesz zawsze przygotowany do zajęć ruchowych!

90 gier i zabaw ruchowych z piłką

KSIĄŻKA Z BLISKA

120 pomysłów na atrakcyjną rozgrzewkę dla dzieci 

KSIĄŻKA Z BLISKA
Facebook Like Box provided by plumber orange county