Treningi piłki nożnej są nudne? Młodzi zawodnicy często narzekają na monotonne ćwiczenia. Czasami na siłę próbujemy urozmaicić zajęcia ruchowe, nieraz się na tym przyłapałem. Tylko poprzez powtarzanie ćwiczeń (w różnych formach) możemy kształtować technikę piłkarską. Systematyczne powtarzanie. Inaczej o wyrobieniu pamięci ruchowej, automatyzmu można zapomnieć. Przed wami podania i przyjęcia piłki w różnych wariantach.
Opis techniki podań i przyjęć znajdziecie:
Trening piłki nożnej – podania i przyjęcia piłki wewnętrzną częścią stopy
1. Podania w czwórkach z dwoma piłkami
Zawodnicy dobrani w czwórki. Trzech zawodników ustawionych w jednej linii, czwarty przed nimi. Podanie piłki (1) do zawodnika A, zawodnik C podaje (2) do środkowego, środkowy podaje (3) do B etc. Szybkie podania, lewą i prawą nogą. Po kilku rundach zmiana ról.
2. Ćwiczenie kształtujące koncentrację
Zawodnik A podaje (1) piłkę do B, A biegnie (2) do przodu, otrzymuje podanie (3) od C. A porusza się do przodu, podaje piłkę (4) do D, porusza się do przodu (5), otrzymuje podanie (6) od E. Kolejny zawodnik na linii startu rozpoczyna od podania do zawodnika C i powtarza ćwiczenie. Można zwiększyć ilość stałych podających. Ważne jest, żeby ćwiczący byli cały czas skoncentrowani. Po kilku minutach zmiana ról.
3. Grad podań
Czterech zawodników ustawionych na obwodzie kwadrata, 4 w środku. Zawodnicy w środku podają piłkę do zewnętrznych partnerów, ci z powrotem podają piłkę do środka. Zawodnicy są stale w ruchu, szybkie podania, z przyjęciem kierunkowym lub bez przyjęcia. Po kilku minutach zmiana ról.
Podania i przyjęcia wewnętrzną częścią stopy, czyli piłkarskie ABC
Uderzenia i przyjęcia piłki wewnętrzną częścią stopy
11 ćwiczeń doskonalących uderzenie i przyjęcie piłki wewnętrzną częścią stopy
Ale to nie wszystko… Więcej ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych możesz znaleźć w moim zestawie ćwiczeń „Jak zostać profesjonalnym piłkarzem”. Do każdego zestawu dołączam gratis 35 konspektów lekcji/treningu.